Lietuvos 100-tojo gimtadienio išvakarėse, Vilniuje, prie Lukiškių aikštės į dangų pakilo milžiniškas šviesos paminklas, kviečiantis atminti ir pagerbti visus, kovojusius už Lietuvos laisvę.

Projekcija iškilo skvere tarp Genocido aukų muziejaus bei Lietuvos Muzikos ir teatro akademijos.

Šviesos paminklo idėja yra įprasminti kovas už laisvę, įprasminti laisvą dabartį, vienyti žmones laisvai ateičiai.

Spindulį švietė keturi galingi prožektoriai, kuriuos instaliacijos rėmėjai atvežė iš Vokietijos. Tai šviestuvai su specialia optika, padedančia koncentruoti šviesą į kuo siauresnį srautą. Šviesos stulpas siekė debesis. Vasario 15 d. jis buvo matomas nuo Vilniaus centrą supančių kalvų, o Vasario 16 d. vėlų vakarą snigo ir greta prožektorių esantys stebėtojai džiaugėsi nepakartojamu reginiu – iš viršaus srūvančia šviesa.

Šviesos paminklo idėją finansavo ir įgyvendino apie 10 bendraminčių, menininkų ir verslininkų, grupė. Instaliacija buvo įrengta 2018 metų pradžioje paviešinto Paminklo vietoje.

 

Detalės: 


LT100, 2018 Vasario 15-16 d.17.40 - 24.00, Aukų g. skveras, Vilnius.

Pirmojo įžiebimo momentą tiesiogiai transliavo Lietuvos radijas, o apie antrąjį paskelbė Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios didysis varpas (ačiū Jurgiui Pauliukui)
Įranga - Prožektoriai Space Cannon IREOS Pro, 7kW, 350 000 lm, spindulio kampas 6 laipsniai, 173 kg, 100x80x140(h) cm, 4 vnt.(pirmą kartą tokie Lietuvoje)
Įgyvendinimas - Scenos Techninis Servisas / StS

Nuotraukos - Norbert Tukaj

 Šviesos paminklas