• ARCH-KALĖDOS 2019
  ARCH-KALĖDOS 2019
  event
  2019

  Džiaugiamės sudalyvavę kasmet organizuojamoje architektų Kalėdų šventėje, šiemet skirtoje 11 architektūros įstatymo straipsniui. Su komanda burtų keliu gavome kulinarinę temą skirtą 9 straipsnio punktui - estetikai. Pateikimo ir pagaminto deserto idėja - kalėdinis palinkėjimas kolegoms: skaidrių architektūrinių konkursų, konceptualių bei estetiškų idėjų ir skanių realizacijų ateinančiais metais!

 • KAFe 2019 Forum
  KAFe 2019 Forum
  event
  2019

  Paskaita ARCHITEKTŪRINIAI VILNIAUS MITAI.
  Mitai mus sieja su praeitimi ir suteikia mums pasitikėjimo priimant sprendimus, tačiau kartais architektūriniai mitai, materializuodamiesi dabartyje, komplikuoja mūsų gyvenimus šiandien. Ar šventvagiška yra kvestionuoti mitus? 

  Nuotraukos KAFe


 • KELIONĖ Į HAMBURGĄ
  KELIONĖ Į HAMBURGĄ
  event
  2019

  Hamburgo miestas biuro išvykos metu džiugino planingu, sklandžiu naujos architektūros bei kokybiškų viešųjų erdvių vystymu. Stiprų teigiamą įspūdį paliko miesto centre esanti Elbės filharmonija (Herzog & de Meuron, 2016), sužavėjusi išraiškinga eksterjero bei interjero architektūra taip pat darnus Hamburgo miesto centro senosios bei naujosios architektūros santykis, kokybiškų, kontekstualiai parinktų statybinių bei apdailos medžiagų ir architektūrinių detalių gausa. Taip pat kelionės metu aplankėme Europos Hansos miestų muziejų (Andreas Heller Architects & Designers, 2015, Lubeck), Bergen-Belsen koncentracijos stovyklos memorialo dokumentacijos centrą (KSP Engel und Zimmermann Architekten, 2007, Bergen-Belsen), Sparenburgo la...

 • Tarp Girnų
  Tarp Girnų
  event
  2019

  A.Ambraso paskaita "Tarp Girnų" Architektūros fondo organizuotame pokalbių cikle "Mylima architektūra"


  Architektūra nėra nei sustingusi nei amžina nei muzika. Kad ir su didele meile kuriami pastatai sensta ir nyksta. Tik su retomis išimtimis jie tampa mylimi amžinai. Pastatai neatsiranda „iš nieko“ – jų kažkam reikia, kažkas turi troškimų, kurių išsipildymui reikia pastatų. Pastatų, kurie būtų ne tik patogūs bet ir gražūs. Kitaip tariant reikia „architektūros“. Architektūra ne tik kad neatsiranda „iš nieko“, bet ji visada yra „ kažkur“ - kažkokioje konkrečioje aplinkoje. Ir architektūra tą aplinką įtakoja: keičia, praturtina arba ne. Prie aplinkos žmonės pripranta, ji jiems tampa sava. Nebūtinai ta aplinka turi būti „...

 • KELIONĖ Į SLOVĖNIJĄ
  KELIONĖ Į SLOVĖNIJĄ
  event
  2018
  Biuro išvyka į Slovėniją maloniai nustebino nauja kaimynų architektūra bei kokybiškomis miestų
  viešosiomis erdvėmis. Itin didelį įspūdį paliko Liublianoje esantis paminklas Visų karų aukoms (Medprostor architektai, 2017) bei miesto senamiestis su unikalia istorizmo architektūra. Slovėnijos futbolo federacijos būstinėje (
  ARHITEKTURA KRUŠEC architektai, 2016) landšafto architektūros pavyzdys sužavėjo dėmesiu detalėms bei medžiagiškumui. Pakeliui į Slovėniją lankėmės kaimyninės Lenkijos bei Austrijos ir Čekijos architektūriniuose objektuose, kur pastebėjome, koks didelis dėmesys skiriamas miestų viešųjų erdvių gerbūviui bei landšafto architektūrai.
 • TERASA
  TERASA
  2018

  Įgyvendinta senai kilusi idėja - terasa, skirta kavos pertraukėlei ir poilsiui.

  Įrengta vidiniame biuro kieme, virš neeksplotuojamo įėjimo į rūsį. Apdailai naudojamos termiškai apdorotos pušies lentos.


  Metai: 2018

  Dizainas:  Justas Jankauskas

  Nuotraukos:  Justinas Gečys

 • Šviesos paminklas
  Šviesos paminklas
  event
  2018

  Lietuvos 100-tojo gimtadienio išvakarėse, Vilniuje, prie Lukiškių aikštės į dangų pakilo milžiniškas šviesos paminklas, kviečiantis atminti ir pagerbti visus, kovojusius už Lietuvos laisvę.

  Projekcija iškilo skvere tarp Genocido aukų muziejaus bei Lietuvos Muzikos ir teatro akademijos.

  Šviesos paminklo idėja yra įprasminti kovas už laisvę, įprasminti laisvą dabartį, vienyti žmones laisvai ateičiai.

  Spindulį švietė keturi galingi prožektoriai, kuriuos instaliacijos rėmėjai atvežė iš Vokietijos. Tai šviestuvai su specialia optika, padedančia koncentruoti šviesą į ...

 • IN PRACTICE EXHIBITION
  IN PRACTICE EXHIBITION
  exhibition
  2017

  Mindaugas Reklaitis ir Vilma Adomonyte pristatė mūsų projektą tarptautinėje parodoje IN practice, Neapolyje.
  Kuratoriai: AIAC Associazione Italiana di Architettura e Critica, A10 new European architecture Cooperative, Aniai Campania, Diarc Unina.

 • AUDRIUS AMBRASAS - NACIONALINĖS PREMIJOS LAUREATAS
  AUDRIUS AMBRASAS - NACIONALINĖS PREMIJOS LAUREATAS
  event
  2017
  Vasario 15 dieną, Prezidentūroje įteiktos Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno 2016 metų premijos. Viena jų – už jautrų miesto erdvių formavimą ir profesinę atsakomybę – įteikta architektui Audriui Ambrasui.

  Nacionalinėmis premijomis šiemet taip pat apdovanoti: aktorius Vytautas Anužis, muzikantai Viačeslavas Ganelinas, Vladimiras Tarasovas, Vladimiras Čekasinas, tapytoja Rūta Katiliūtė, režisierius Gytis Lukšas, rašytojas Valdas Papievis

  Nuotraukos: delfi.lt, lrytas.lt, lzinios.lt

 • IŠVYKA Į LATVIJĄ IR ESTIJĄ
  IŠVYKA Į LATVIJĄ IR ESTIJĄ
  event
  2016

  Kaip ir praėjusią vasarą, šiemet leidomės į kelionę. Architektūros ieškoti. Lankėme kaimynes Latviją ir Estiją. Likome sužavėti senąja Kūldigos miestelio architektūra ir jautriai ją papildančiais naujais, daugiausia mažosios architektūros elementais, taip pat - naujuoju Nacionalinio Estijos Muziejaus pastatu Tartu mieste (DGT. Architects, 2016) ir Narvos koledžu (KAVAKAVA architektai, 2012), ne tik pasakojančiu pasienio miesto istoriją, bet ir kuriančiu naują, akademinę ir tuo pačiu laisvą, nevaržančią erdvę studentams ir miestiečiams.

 • IN Practice: Rupert
  IN Practice: Rupert
  press
  2016

  Rupert centrą tarptautinė komisija atrinko atstovauti Lietuvą leidinyje "IN Practice" tarp 37 Europos šalių geriausių architektūros studijų.

  Leidinys buvo pristatytas Venecijos architektūros bienalės išvakarėse.


  "Architektūros pasaulyje daug kalbama apie dviejų tipų kūrėjus - jaunus architektus arba nedidelį kiekį tarptautinio lygio žvaigždžių, tarsi kitų nebūtų. Tačiau likusi didžioji dalis kokybiškų projektų sukuriama tų architektų, kuriuos būtų sunku įtalpinti į šias kategorijas," - rašoma leidinyje, kurį inicijavo Italijos architektūros kritikų asociacija ir žurnalas A10.

 • ARCHKALĖDOS 2015
  ARCHKALĖDOS 2015
  event
  2015

  Jau antrąkart vykusios jungtinės architektų Kalėdos – maketų iš maisto gaminimo, eksponavimo ir ragavimo šventė. Šiemet joje dalyvavome ir mes, pristatydami „auksinę“ (tiek paviršiumi, tiek proporcijomis) maketų talpyklą ir turiniu vaišindami susirinkusius. Ačiū Paleko ARCH studijai už suruoštą šventę, kolegoms ir draugams už gerą nuotaiką ir reginius, sesei Astai - už pagalbą arch-virtuvėje.

 • BIURO IŠVYKA Į LENKIJĄ
  BIURO IŠVYKA Į LENKIJĄ
  event
  2015

  Biuro išvyka į Lenkiją maloniai nustebino naujos kaimynų architektūros kokybe bei miestų viešųjų erdvių - nuo stalinistinių Kultūros ir Mokslo rūmų prieigų Varšuvoje iki Odros krantinių Ščecine - gaivumu. Itin didelį įspūdį paliko Šekspyro teatras Gdanske (architektas Renato Rizzi, 2014) bei naujoji Ščecino filharmonija (Barozzi Veiga architektai, 2014). Taip pat aplankėme Europos Solidarumo Centrą Gdanske (FORT Architects, 2014), SOHO Factory kvartalą ir Lenkijos Žydų istorijos muziejų Varšuvoje (Lahdelma & Mahlamäki Architects, 2013).

 • A10: Rupert
  A10: Rupert
  press
  2015

  "Menų inkubatorius duoda impulsą paplūdimui Vilniuje,"

   

   

  "Audriaus Ambraso menų inkubatorius papildo aplinkinį natūralų kontekstą šiuolaikine medine architektūra,"

   

   

  - iš straipsnio apie Rupert A10 žurnale.

  Visą straipsnį galite rasti 64-ajame A10 numeryje (liepa / rugpjūtis, 2015).

 • Darbai 1998-2014
  Darbai 1998-2014
  office book
  2014

  Knygos idėja gimė besirengiant parodai 21 Maketas, pristatytai Kauno architektūros festivalyje KAFe. Surinktą medžiagą apie biuro nuveiktus darbus sumanyta suarchyvuoti ir išleisti knygos - albumo pavidalu. Knygos pristatymo metu atidaryta ir pastaroji paroda 21 Maketas, taip pat vyko architektūrinė ekskursija po neseniai duris atvėrusį ir patį menų centrą Rupert.
  Pavartyti knygos ištraukas galima skaitmeniniame formate čia. Jei norėtumėte įsigyti popierinį variantą ­ parašykite mums el. Paštu ula@leidyklalapas.lt

   

  Informacija apie knygą:

  Sudarytoja: Dovilė Kr...

 • 21 MAKETAS
  21 MAKETAS
  exhibition
  2013

  Parodoje pristatoma dvidešimt vieno projekto istorija, iliustruota maketų nuotraukomis. Maketas dažniausiai būna pirmoji kūrybinės diskusijos metu generuotos idėjos materializacija. Maketas nemeluoja. Nuostabi verbalinė idėja gali akimirksniu keliauti į šiukšlyną, nepavykus jos sumaketuoti. Darbinių maketų nuotraukos atspindi procesą, formos paiešką. Kartais projektas eskiziniu maketu ir baigiasi, tačiau lieka gražios nuotraukos ir prisiminimas. Maketo nuotrauką palyginus su realizuoto pastato panašaus rakurso fotografija, galima atsekti pirminės idėjos sėkmingą (arba ne) realizavimą. Konkursinių projektų maketai nieko neslėpdami atskleidžia architekt...

 • Modernists: Rupert
  Modernists: Rupert
  press
  2013

  "Rupert centras Vilniuje kviečia išmėginti naujas kūrėjų bendradarbiavimo formas,"

   

    

  - straipsnio apie Rupert antraštė žurnale "Modernists", #2.

 • Latvijas Architektūra: DnB
  Latvijas Architektūra: DnB
  press
  2011

  "Atvira erdvė po įspūdingu stogu išreiškia paprastą, bet aiškią ir elegantišką idėją. Ši tarpinė erdvė suminkština ribą tarp vidaus ir išorės bei sukuria patogų ir sklandų perėjimą iš lauko į pastato vidų," 

   

  - iš straipsnio apie DnB būstinę žurnale "Latvijas Architektūra", #92.

 • A10: SWEDBANK
  A10: SWEDBANK
  press
  2010

  "Ambraso architektų biuro banko kompleksas - jungiantis elementas naujojo Vilniaus centro viešųjų erdvių sistemoje,"

   

  - iš straipsnio apie Swedbank būstinę žurnale A10, #31.

 • Architecture & Culture: Swedbank
  Architecture & Culture: Swedbank
  press
  2010

  "Naujosios banko būstinės skiriamasis bruožas - atvirumas ir prieinamumas visuomenei,"

   

  - iš straipsnio apie Swedbank būstinę žurnale Architecture & Culture, #345.

 • C3: Swedbank
  C3: Swedbank
  press
  2010

  "Vidinė pėsčiųjų gatvė ir pirmojo aukšto erdvės įpintos į miesto viešųjų erdvių tinklą,"

   

  "Meistriškai sukurta pirmojo aukšo vidinė erdvė po terasa galėtų tapti svarbiu traukos tašku ir šaltuoju metų laiku,"

   

  - iš straipsnio apie Swedbank būstinę žurnale C3, #308.